Koncert Sexteto Roberto Siri

opublikowane: 20 sie 2013, 01:13 przez Tomasz   [ zaktualizowane 13 wrz 2013, 14:00 przez Grzegorz Skoczylas ]

W Bielsku-Białej będziemy gościć na pierwszym w Polsce koncercie legendę muzyki tangowej z Buenos Aires — zespół SEXTETO ROBERTO SIRI, pod gwiazdorskim kierownictwem Roberto Siri. Koncert będzie 22. września w Bielskim Centrum Kultury (Słowackiego 27).

Grupa jest klasycznym sekstetem tangowym, składającym się z dwóch bandoneonów, dwojga skrzypiec, kontrabasu, pianina i solisty. Zespół ma bardzo szeroki, taneczny repertuar, jednak najlepiej czuje się grając utwory orkiestr z lat 40-tych XX wieku — takich jak Miguel Calo, Angel D’Agostino, Ricardo Tanturi oraz Carlos Di Sarli. Na brzmienie zespołu mają duży wpływ aranżacje tych kompozycji wykonane przez Roberto Siri. Artysta został nagrodzony Złotą Nagrodą Gardela (Gardel de Oro Award) — najbardziej prestiżową nagrodą przyznawaną przez argentyński przemysł muzyczny. Miał przywilej występowania z wielkimi solistami muzyki tangowej, takimi jak Alberto Podesta i Ruben Cane.

W roku 2012 grupa odbyła wielką europejską trasę koncertową, biorąc udział w festiwalach i milongach w takich krajach jak Finlandia, Szwecja, Szwajcaria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy oraz Hiszpania. Wszędzie byli przyjmowani z wielkim uznaniem.

MILONGI, KONCERT i MILONGA LIVE

  • w czwartek, 19 września, w restauracji Maska będzie cotygodniowa milonga — od 1945 do 2200
  • w piątek, 20 września, w restauracji Maska będzie milonga przedwarsztatowa — od 1930 do 100
  • w sobotę, 21 września, w restauracji Maska będzie milonga warsztatowa z pokazem Kasi Press i Irka Michalewicza; didżejem będzie Kasia Press — od 2100 do 200
  • w niedzielę, 22 września, w BCK odbędzie się koncert Sekstetu Roberto Siri (od 1900 do 2030) z pokazem Kasi i Irka, a następnie (do 200) na piętrze będzie milonga, podczas której sekstet Roberto Siri będzie grać do tańca (co najmniej godzinę).
POKAZ

Z wielką przyjemnością zapraszamy na pokaz tanga argentyńskiego, który w trakcie koncertu dadzą Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz, tancerze, nauczyciele i popularyzatorzy tanga argentyńskiego z Wrocławia, założyciele szkoły tanga „Tangoki”.

Tangoki, czyli Kasia i Irek, to ludzie otwarci, kreatywni i innowacyjni. Często współpracują z nauczycielami tanga z innych miast i krajów po to, by integrować środowisko tangowe, wymieniać się wiedzą, pomysłami i dobrą energią. Prócz lekcji i warsztatów od wielu lat prowadzą imprezy tangowe, które podbijają serca miłośników tanga w Polsce i za granicą: „Tangowa Majówka”, „Jesienne Tango”, „Wakacje z Tangiem” etc. Wraz z zespołem Ariela Ramireza tańczyli m.in. na scenach Filharmonii Opolskiej i Filharmonii Wrocławskiej.

Kasia i Irek poprowadzą również warsztaty tanga, które odbędą się w dniach 21. i 22. września. Szczegóły dostępne są na »tej stronie« (oraz na http://on.fb.me/151cvBe).

BILETY

Bilety na koncert są w następujących cenach: 
  • normalny: 60 zł
  • młodzież ucząca się, emeryci i renciści: 45 zł
  • miejsca VIP: 80 zł
Bilety można nabywać w Stowarzyszeniu BBTango, w szkole TangoMocja, w Bielskim Centrum Kultury oraz na czwartkowej milondze w Masce.

Więcej informacji o biletach jest »tutaj«.

Adres do korespondencji:
Stowarzyszenie BBTango
ul.Edwarda Zajączka 14
43-309 Bielsko-Biała

Kontakt:
+48 601 46 13 66 — Anna Pietruszewska
+48 503 064 953 — Grzegorz Skoczylas

BARDZO TANGOWO ZAPRASZAMY!