Milongi przedsylwestrowe

  
 • Długi weekend sylwestrowy z tangiem w Bielsku-Białej
  Tegoroczny Sylwester przypada w poniedziałek. Dlatego, z myślą o Drogich Przyjezdnych (ale i o sobie ;-), planujemy zorganizować milongi przedsylwestrowe:
  • Sobota 29.12: od ok. 13:00 do ok. 15:00 — popołudniowa przebieżka historyczna po zakamarkach Małego Wiednia pod okiem miejscowego zapaleńca, z finałem: mała milonga pod latarnią (spokojnie, latarnia stoi na środku posadzki w kawiarni Consonni przy starym rynku i pomaga zachować słuszny kierunek poruszania się (dookoła) podczas popołudniowej milongi w kawiarni).
  • Sobota 29.12: wieczorna milonga w Restauracji Mały Wiedeń, ul. Piułsudskiego 7 — od 20:00 do 24:00. W restauracji jest dobry, duży parkiet (płytki) — wypróbowany podczas Milongi Niepodległościowej.
  • Niedziela 30.12: tangowy event w schronisku na Szyndzielni od ok. 13:00 do max. 16:00 (kolejka gondolowa na dół jeździ tylko do 17:30! i jest paręset metrów od schroniska). (zobacz stronę schroniska). Ostatni parking jest 1,4 km od dolnej stacji (dalej pieszo lub jeden przystanek autobusu miejskiego).
  • Niedziela 30.12: wieczorna milonga w Masce (zobacz stronę milongi), od 20:00 do 24:00.

Uwaga: powyższe propozycje nie są formalnie związane z rezerwacją balu sylwestrowego lub wpłatą sylwestrową. Z naszego punktu widzenia są niedochodowe, jednak nie mamy sponsorów. Pro bono organizujemy miejsca, muzykę, przewodnika etc. Oczywiście każdy uczestnik pokrywa sam własne koszty (np. bilety na kolejkę linową etc.).

 • 27.10.2012 sobotnią milongą koncertową "Przedsylwestrowe Szmerglowanie Parkietu" zbadaliśmy parkiet i akustykę sali balowej Starej Szmergielni. Wyniki badań wyszły bardzo pozytywnie.
 • Pozytywne wyniki badań nas nie uśpiły: powtórzyliśmy je w tej samej sali w sobotę 17.11.2012 milongą specjalną w czasie warsztatów z Costami.
Schronisko na Szyndzielni (szczyt 1026 m. n.p.m.) jest położone w granicach administracyjnych Bielska-Białej, na wysokości 1001 m. n.p.m. To jest tylko o 42 m. powyżej górnej stacji kolejki i aż o 600-700 m. ponad poziomem centrum miasta.

Dojedziemy kolejką:
...
ale potem jest paręset metrów oślej łączki, potrzebne będą buty, a nie buciki ;-)
W tej chwili z kamery spod Szyndzielni (w kierunku miasta) widać tyle (kliknij):
(odśwież stronę, obraz zmienia się co 10 minut)

Comments